Víztisztító blog

Nos, a válasz elsőre nem is olyan egyszerű, mint gondolnád. Mert vannak olyan esetek, amikor bekerülhetnek a vízbe a különböző gyógyszermaradványok és hormonok, de az nem biztos, hogy eljut a te poharadba is. Sőt! Mindjárt eláruljuk, hogy miért.

Elismert klímakutatók, környezetvédelemmel foglalkozó szakemberek és szervezetek már régóta kongatják a vészharangot, de úgy tűnik, hogy semmiből sem tanulunk. Becslések szerint ugyanis másodpercenként 20.000 db PET palackot vásárolnak a világon.

Az emberi szervezetnek egyáltalán nincs szüksége ólomra. Az ólom és a vegyületei is mérgezőek, idegrendszeri károsodást és agyi elváltozásokat okoz. A mérgezést fokozza, hogy nem ürül ki a szervezetből, kumulálódik, tehát összegyűlik1. Éppen ezért, ha ólommal szennyezett vizet iszunk, saját magunkat mérgezzük vele.

Orvosi ajánlások alapján, egy 80kg-os középkorú embernek meg kell innia naponta majd' 3 liter folyadékot, lehetőleg vizet. A folyadékok pótlására ma már számtalan alternatíva létezik, a szakemberek mégis a vizet javasolják a túlcukrozott, tartósítószerekben, adalékanyagokban dúskáló üdítők, no meg az alkohol helyett.

Észrevetted már magadon, hogy az otthoni hűsítő zuhany, esetleg a strandolás után kipirosodik a bőröd, és szárazabb lesz a szokásosnál? Esetleg kiütések is megjelentek rajtad? Ha a válaszod bármelyik kérdésre is igen, gyanakodj elsőként a klórra!

Ahogy például a desztillált víz, a C-vitamin és az internet sötét bugyraiból felbukkanó és a virtuális szemétdombon teret kapó csodadoktorok sem. Ne kockáztasd tovább az egészséged téves információkkal és kuruzslókkal, főleg akkor, ha már megtörtént a baj!

Mert a kemény víz bizony sok mosógép életét megkeseríti, ráadásként pedig még az élettartamát is lerövidíti. Úgyhogy, ha te sem vagy megelégedve a kimosott ruhák puhaságával, és nem szeretnél záros határidőn belül egy mosógépnyi kiadást is a nyakadba venni, eláruljuk, hogy mit tegyél.

Néhány éve ütötte fel a fejét a hidrogénes vízhez kapcsolódó őrület: hívei váltig állítják, hogy szinte mindenre IS jó csodaszer, míg a tudományos világ képviselői kétkedve üdvözlik a vélt eredményeket. De kinek van vajon igaza?

Bármerre nézel, műanyagok vesznek körül minket. De nemcsak az ásványvizes palackok, az üdítős flakonok vagy épp az ételtároló dobozok anyaga készül belőle: kutatások kimutatták, hogy mikroműanyagok formájában már a táplálékláncunkba is bekerültek. Ez azért elég rémisztő, ugye?

Bár a PET palackokból is oldódhatnak káros anyagok az üdítőkbe, a palackokban lévő üdítők, illetve az energiaitalok egészségromboló hatásait sem szabad lebecsülnöd. Mert amíg a mikroműanyagok kisebb mértékben mérgeznek, addig a mesterséges cukrok fogyasztásának könnyedén halál lehet a vége.

Fontos számodra az egészséged? Akkor nézd meg jól, hogy miben tárolod az ételed! Vannak ugyanis olyan műanyagok, amik rákkeltő hatásúak, de akadnak olyanok is, amik kicsit biztonságosabbak. Szeretnéd tudni, hogyan különböztetheted meg őket?

Időről időre fellobban a parázs vita a lúgos víz körül: míg az egyik táborban csodaszerként aposztrofálják, és a rákmegelőző tulajdonságait emlegetik, addig a másik csapat az egészségügyi kockázataira hívja fel a figyelmet. Hogy is van ez?
![[VIDEÓ] - A fordított ozmózis víszűrők működése](https://www.steno.hu/shop_ordered/42223/pic/blog_intro_pic/obr_osmos.jpg)
Ebben a rövid, 3 perces videóban a fordított ozmózis technológiát ismerheted meg közelebbről - egyszerű, érthető formában

Ha vízszűrési technológiáról van szó, előbb utóbb találkozik az ember két kifejezéssel: az aktív szénnel és a fordított ozmózissal. Többek között ezekről lesz szó.

Ebben a cikkben összegyűjtöttük azokat az információkat, melyeket tudni érdemes a háztartási vízszűrési technológiákkal kapcsolatban